Witaj na mojej stronie, nazywam się Edyta Zając i mam nadzieję, że miło mi będzie Ciebie poznać. 


1. To szczęśliwe miejsce.

Tworzę tę stronę od wielu miesięcy i spędzam mnóstwo czasu planując, organizując, fotografując i pisząc o narzędziach, które mogą pomóc we wprowadzaniu inspirujących życiowych zmian. Life Skills Academy to dla mnie szczęśliwe miejsce - oznacza to, że piszę tu o dobrych rzeczach, ale i dobrych emocji oczekuje od Ciebie. Zapraszam Cię do Life Skills Academy, jesteś moim gościem, a więc jeśli będziesz roziewał wszędzie negatywne emocje, wyrzucę Cię stąd. Gwarantuję Ci, że w sieci jest mnóstwo blogów, gdzie można narzekać, obrażać, krzyczeć, oceniać - znajdź je. 

Szczęśliwe miejsce, czyli: szukamy inspirujących zmian, wysyłamy pozytywne fluidy, szukamy uśmiechów, okazji do pokazywania wsparcia, doceniania, ulepszania swojego i czyjegoś życia, przeżywania codzienności na 100%. 

Oto kilka powodów, dla których warto skupiać się na pozytywnych emocjach w swoim życiu, zamiast kierowania wszędzie swoich negatywnych nastawień:
- Pozytywne emocje umożliwiają świadome przeżywanie życia. Twój umysł może działać automatycznie, bezrefleksyjnie, a także może być zamknięty. Jeśli pozwolisz sobie skupianie się na dobrych stronach swoich przeżyć, otworzysz umysł i poszerzysz pole świadomości.
- Pozytywne emocje są jak warzywa i owoce w Twojej diecie - odżywiają każdą relację, dobrze wpływają na osobiste odczuwanie i usuwają toksyczne i niszczące składniki Twojego świata. 
- Przeżywanie i wyrażanie pozytywnych emocji pomaga w pracy nad poczuciem własnej wartości, buduje pokorę i uczy współodczuwania.
- Pozytywne emocje budują silniejsze więzi między ludźmi, oparte na życzliwości, umiejętności dostrzegania perspektyw innych osób i rozumienia różnic między ludźmi. Rozumienia, akceptowania, a nawet doceniania.2. Jeśli Twój komentarz będzie nieodpowiedni, usunę go.

Dlaczego? Bo mogę. Life Skills Academy to moja strona. Wracając do dawnych postów chcę nastrajać się pozytywnie. Oznacza to, że usunę komentarz, który nie spodoba mi się i dotyka tematów, których nie lubię poruszać. Dlatego jeśli chcesz zapytać, ile mam naprawdę lat, dlaczego tak wcześnie wyszłam za mąż, dlaczego wyszłam za mąż, czy moje dziecko to wpadka, ile zarabiam, skąd mam pieniądze na..., kim są moi rodzice, jakiej narodowości jest M., dlaczego tak naprawdę mieszkałam w Londynie i Liverpoolu, czy się odchudzam, jakim samochodem jeżdżę, napisz maila. Spotkam się z Tobą i kilka rzeczy Ci opowiem. Jeśli natomiast bardzo chcesz powiedzieć mi coś negatywnego, masz ochotę dokonać mojej oceny, nie znając mnie, chcesz sobie pokpić lub wylać na mnie Twoje osobiste żale - też napisz maila. Nie spotkam się z Tobą. Pytasz dlaczego? Patrz punkt 1 i pamiętaj, że po prostu mogę.


3. Nie musisz czytać moich artykułów.
Nikt i nic Cię do tego nie zmusza. Nawet ja - uwierz mi, że nie wpadam w środku nocy do sypialni moich byłych czytelników i nie torturuję ich. Pełna dobrowolność jest Twoim wielkim przywilejem. Jeśli jednak bardzo kusi Cię, żeby tu zajrzeć, jeśli walczysz ze sobą, zablokuj tę stronę. Nie obrażę się, nie będę płakać ani krzyczeć, nie będę wyżywać się na M. tylko dlatego, bo mnie nie lubisz. 


4. Wiem, jesteś super.
Wiesz lepiej? Proszę, pisz własne artykuły i bloga. Podeślij do nich linki, ale i nie zapominaj, że treści znajdujące się na Life Skills Academy odpowiadają mojej filozofii życiowej i wizji świata. Jakie one są? Wierzę, że ludzie mają w sobie cząstkę dobra, choć czasem ją skrzętnie ukrywają. Wiem, że świat jest wspaniały i ufam innym ludziom. Cenię zmiany i ulepszanie siebie. Opowiadam się za odpowiedzialnością za swoje życie, wybory, emocje, nastawienia i sytuację życiową. Nie oznacza to, że musisz się z tym zgadzać. 


5. Zrozum pojęcie generalizacja i słowo może.
Generalizuję. Mówię o prawdopodobnych efektach stosowania niektórych narzędzi. Nie głoszę prawdy absolutnej. Jeśli jednak wciąż nie godzisz się na użyte przeze mnie zabiegi literacko-psychologiczno-trenerskie, zastanów się, czy to miejsce dla Ciebie. Nie trać czasu, ciesz się życiem. 


Pamiętaj - to szczęśliwe miejsce. Myślę, że każdy człowiek takiego potrzebuje.

[ 7 komentarze... przeczytaj i skomentuj ]

 1. Rewelacja Edyta! Idealnie to ujęłaś :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dobrze napisane, chyba pomyślę o takim regulaminie u siebie. Mnie ktoś kiedyś zapytał, czemu nie piszę o swoim życiu seksualnym (!).

  OdpowiedzUsuń
 3. Popieram pomysł z regulaminem, nie przestaje mnie zdumiewac ile w ludziach jest zawisci i checi dokopania komus komu udaje sie wspaniale zyc i realizowac swoje marzenia i cele. Sfrustrowane trolle internetowe trzeba eliminować!
  Tak trzymaj Edyta,niezmiennie Cię podziwiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie rozumiem po co ludzie wchodza na czyjs blog i krytykuja. Skoro im sie nie podoba, moga isc gdzie indziej.
  Regulamin cudny :)

  OdpowiedzUsuń


Technologia Blogger.

Translate this!

Mój blog na temat odchudzania:
eporady

Zapisz się do newslettera

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

- Copyright © Life Skills Academy -Metrominimalist- Powered by Blogger - Designed by Johanes Djogan -