Książki tego miesiąca – przegląd i recenzje świetnych książek

Książki to cudowna forma rozrywki dla ludzi w każdym wieku. Możesz przenieść się do świata całkowicie innego od tego, w którym codziennie żyjesz, i odkrywać nowe możliwości i przygody. Wielu czytelników szuka nowych, interesujących pozycji do poznania każdego miesiąca. Przyjrzyjmy się kilku najlepszym tytułom z marca.

Jednym z najgorętszych tytułów tego miesiąca jest najnowsza powieść Catriony Simons – A Brighter Fear. Ta książka głośno obiegła fora w internecie i ponieważ to opowieść szczególnie ważna dla ludzi mniejszości narodowych, jest popularna na rynkach europejskich. Opowiada historię Beth, która przez lata starała się chronić swoją rodzinę przed konfliktem religijnym i społeczno-politycznymi problemami w jej małym miasteczku na Bliskim Wschodzie.

Następną monumentalną lekturą jest obsypana nagrodami powieść Hilary Mantel – The Mirror & the Light. Ta trylogia jest kontynuacją jej wcześniejszej bestsellerowej sagi „Wolf Hall”, hagiograficznej historii Tomasza Cromwella – pierwszego sekretarza Henryka VIII – i jej bezwzględnym spojrzeniu na stosunki dynastii Tudorów w XVI wieku Wielkiej Brytanii. Książka dostarcza czytelnikom wglądu w epokowe przesilenia Tudorów, dzięki czemu możesz łatwo połączyć te elementy historii z twoim życiem teraz!

John Boyne ponownie zachwycił swoją najnowszą powieścią – A Traveler At The Gates of Wisdom. Fabuła skupia się na postaci imieniem Laoise, która podróżuje po Europie Laoise chce odnaleźć samego siebie i poszerzyć swoje horyzonty poprzez eksplorację różnych miast i kultur, ta powieść jest pełna intrygujacych zakrętów akcji i intensywnych emocji!

Ten miesiąc mamy szczególny dar dla miłośników książek, gdyż zostało wydanych wiele świetnych nowych pozycji! Przyglądając się pięciu najgorętszym i najbardziej oczekiwanym książkom publikowanym w tym miesiącu, możemy stwierdzić, że jest coś dla fanów każdego gatunku.

Do tej pory ten miesiąc uważany jest za sukces autorów M.L.Stedman i Paula Austera. „Droga z Itaki” Stedmana to opowieść o losach trzech rodzin, które są zmuszone znosić okropności II wojny światowej i walczyć o przetrwanie w okrutnym i pełnym poświęceń środowisku. „Podstawy” Austera to historia Jacoba Portmana, który podróżuje do tajemniczej brytyjskiej wyspy, aby odnaleźć tajemnicę swojego dziadka i unikalnego świata fantastycznych istot.

Kolejnym autorem, którego warto omówić tego miesiąca, jest John Grisham z bestsellerem „Kandydatem”. To opowieść o stryju aspirującego na prezydenta Stanów Zjednoczonego i grupy ludzi, którzy są gotowi swego czasu ujawnić skandal dotyczący przeszłości kandydata. „Niewidki” Jojo Moyes to romantyczna powieść, odwołująca się do skomplikowanego losu Jessamy Tackleberry i jej pierwszej miłości w postaci starszego od niej Sebastiana.

Wiele ciekawych książek ukazało się w tym miesiącu, a więc postanowiliśmy przyjrzeć się im nieco bliżej i przedstawić przegląd oraz recenzje. Przygotowując ten artykuł skupiliśmy się na zarówno głośnych książkach, jak również takich, które zyskują na popularności, ale jeszcze nie zdobyły uznania wszystkich czytelników.

Jedną z lepiej zapowiedzianych książek tego miesiąca jest „Katyas Wojna” napisana przez szwedzkiego autora Magnusa Stenkulla. Książka opowiada ocalałym ludziom po wielkiej wojnie nuklearnej, o ich codziennych walce o byt oraz o pragnieniu odnalezienia swojej tożsamości. Przenosimy się do świata zrywającego się z ruin swojej przeszłości i eksplorujemy duchowe pragnienia bohaterów, aby powrócić do normalnego życia w czymś więcej niż tylko chaos.

Kolejną książką tego miesiąca jest debiutancka powieść autorki młodego pokolenia Claudii Litschauer, „Opowiedz plamy na poduszce”. To opowieść o troskliwych matkach, nævinnych córkach i ich podróży do starożytnych ruin antycznego miasta Zenobia. Autorka skomponowała pięknuˇsytuacje, dialogi i przekonuj¹cych bohaterów; naleˇna pochwalić jej talent do tworzenia realistycznych portretów i prawdziwych emocji.