Archive for kwiecień 2013

Jak zepsuć sobie wizerunek i nie odnieść sukcesu w biznesie? | Niezawodne sposoby w wersji instant

Pracuję od kilku lat dość intensywnie. Dziś kolejny raz dostrzegłam siłę braku profesjonalizmu w biznesie. Wyobraź sobie, że prowadzisz firmę, działasz ostro, spędzasz w biurze całe dni, wychodzisz do domu dość późno i śnisz o sukcesie. Byłoby cudownie! W Twoich marzeniach jest plaża, drink z palemką i pełne konto w banku. Jest też satysfakcja i duma - genialne cele zostały przez Ciebie osiągnięte. Jak to zrobić? O nie nie nie. Nie powiem Ci jak to urzeczywistnić. Dzisiaj chcę przekazać Ci kilka sposobów na to, aby nigdy w życiu nie dojść do tych celów.

Oto kilka sposobów w wersji instant: jak zepsuć sobie wizerunek i nigdy nie osiągnąć sukcesu:
piątek, 19 kwietnia 2013
Napisała Edyta Zając

Inner Child | Obudź w sobie dziecko | szybko!

Siedzisz przy komputerze - możesz być właśnie w trakcie pracy, możesz być w trakcie oglądania filmu, zdjęć lub w trakcie nudzenia się. Bez względu na to, co robisz, nie jesteś teraz dzieckiem. O nie. Spróbuj wyobrazić sobie wszystkie sprawy do załatwienia w najbliższym czasie. Zamknij oczy i pomyśl o nich - stosy, wielkie stosy zadań, które się piętrzą dzień za dniem... Gwarantuję Ci, że żadne dziecko nie myśli o tym wszystkim tak jak Ty teraz. 

Chciałabym kiedyś wrócić do czasów dzieciństwa. Nie potrafię wyjść z podziwu dla siebie - dziesięciolatki, która zakładała, że pójście do szkoły muzycznej, aby realizować pasję związaną z dźwiękami, zaburzy jej dzień. Powiedziałam stanowcze nie - byłam pewna, że nie mam aż tyle czasu, żeby jeszcze dodatkowo pakować się w nowe obowiązki. Nie do wiary. Dziś byłabym pianistką i umiałabym śpiewać jak profesjonalista. 

Psychologia mówi o tym, że sposób myślenia człowieka zmienia się w kolejnych etapach jego rozwoju. Maluszek, który dopiero poznaje świat, nie rozumie abstrakcji, nie umie planować i wyobrażać sobie dalekich konsekwencji swoich czynów. Starsze dziecko, choć dojrzalsze, nie widzi niektórych związków, uczy się logiki. Dorosły człowiek dysponuje w pełni rozwiniętym myśleniem, a jego życie ma zupełnie nową jakość - właśnie dzięki procesom, jakie zachodzą w jego głowie. Może wizualizować swoje życie, projektować je i doświadczać (ale w sposób przemyślany i celowy). Dorosłemu człowiekowi wydaje się, że dziecko, którym był już nie istnieje - i  myśli, że to dobrze! Kiedyś ten właśnie dorosły był niepewny, nieśmiały i tak bardzo zależny od innych. Dziś walczy o siebie - kiedyś był słabszy, młodszy, głupszy. Teraz ma możliwości - kiedyś nie miał szans. Teraz jest poważny, ustatkowany, ułożony - kiedyś był spontaniczny, radosny i często wybuchał śmiechem podczas zabawy. Teraz nie wypada głośno się śmiać. Ani się bawić.


Chciałabym, abyś dzisiaj spróbował ze mną wrócić na chwilę do siebie - sprzed lat. Dziecko, którym byłeś wciąż istnieje i jest w Tobie. Widzę je wtedy, gdy nie hamujesz swojego śmiechu, podskakujesz z radości lub pozwalasz sobie na chwilę luzu. Widzę je też wtedy, gdy zwykłe sytuacje pokazują Ci, że nie jesteś w czymś najlepszy, a Ty cofasz się i tracisz pewność siebie. 

Znasz może osobę, z której śmiała się cała klasa podczas odpytywania w trakcie lekcji? Jak sądzisz, ile czasu zajęło jej przezwyciężanie lęku przed wystąpieniami publicznymi?


Powrót do Wewnętrznego Dziecka może być błogosławieństwem. Jeśli pozwolisz sobie na to, możesz odczarować trudne sytuacje z przeszłości - przestać odczuwać niezadowolenie z siebie, i popracować nad kompleksami. Możesz też zacząć spontanicznie przeżywać radość, pozwolisz sobie na energię, uśmiech i ściągniesz tę ustatkowaną maskę z twarzy. Dzisiaj jedno szybkie ćwiczenie. Powtarzaj je tak często, jak możesz. Sprawdź siebie i poczuj siebie.


Zasada: Stań przed lustrem (w samotności!) i wyobraź sobie, że widzisz siebie sprzed lat. Przypomnij sobie, jak nazywano Cię gdy byłeś dzieckiem. Przywitaj się z tym małym człowiekiem. Czas na małą pogawędkę. Zapytaj swoje Wewnętrzne Dziecko o to, jak się czuje, co jest dla niego trudne, a co z drugiej strony jest źródłem największej radości. Działaj jak idealny rodzic - jakie reakcje na słowa Wewnętrznego Dziecka mogłyby być najlepsze? Co by je rozwijało i wspierało? Pozwól sobie na rozmowę z tym ufnym dzieckiem, powiedz mu, że je kochasz, będziesz jego najlepszym przyjacielem, ochronisz go. To Twoja rola.

Cel: nawiązanie kontaktu z Wewnętrznym Dzieckiem - sobą z przeszłości - sprawia, że zaczynasz skupiać się nie tylko na teraźniejszości, ale zaczynasz pracę nad tym, aby naprawiać pewne trudne sytuacje z przeszłości. Przekazanie Wewnętrznemu Dziecku informacji o wsparciu, miłości, akceptacji i obecności sprawia, że krok po kroku przekonujesz sam siebie, że jesteś swoim najlepszym przyjacielem. Nie dopuścisz do tego, aby Tobie wydarzyło się coś złego. Zawsze będziesz po swojej stronie.Zbyt często bywamy swoimi największymi wrogami.czwartek, 18 kwietnia 2013
Napisała Edyta Zając

Teraz Ty - koniec z odkładaniem SIEBIE na później - INWESTYCJE (W SIEBIE) | Kraków, 28 kwietnia 2013 | ostatnie 3 miejsca
"Nie wiem nic na ten temat"
"Nie nadaję się do tego"
"Jestem za niski/gruby/chudy/brzydki"
"Nie potrzebuję dodatkowych pieniędzy"


Ile razy odpowiedziałeś "NIE" na przeróżne możliwości, które pojawiają się na Twojej drodze? Jak często rezygnowałeś z dodatkowego wysiłku tylko dlatego, bo nie do końca wierzyłeś w jego opłacalność?
sobota, 13 kwietnia 2013
Napisała Edyta Zając

Teraz Ty - koniec z odkładaniem SIEBIE na później - PEWNOŚĆ SIEBIE | Kraków, 20 kwietnia 2013 | ostatnie wolne miejsca
Wiele osób walczy o swoja pewność siebie zaczynając trochę od końca - zakładamy, że kolejne sukcesy, osiągnięcia, więcej zer na koncie lub lepszy samochód sprawią, że poczujemy się idealnie. "Wtedy będę pewny siebie". 

Napisała Edyta Zając

przeszłość - teraźniejszość - przyszłość
Dokonywanie zmian nie oznacza całkowitej amnezji i rezygnacji z tego, co było kiedyś. Wiele osób zakłada, że jeśli konieczna jest zmiana w życiu, konieczne jest też poszukiwanie zupełnie nowej drogi, innego stylu życia. Myślę, że to błąd. Wyobraź sobie, że chcesz zmienić wygląd salonu. Czy oznacza to, że musisz wyjechać do Francji i tam ten salon urządzać? 

Zmiana to modyfikacja, usprawnienie, dodanie blasku codzienności. Jeśli wiem, że chcę zmienić siebie, popracować nad własnym charakterem, wiem, że po prostu chcę czuć się lepiej. Niekoniecznie zupełnie inaczej - po prostu lepiej. Chcę spoglądać w lustro i czuć zadowolenie, chcę widzieć, że relacje z innymi są źródłem radości nie tylko dla mnie, ale i dla wielu osób wokół. Chcę czuć, że się rozwijam i poszerzam horyzonty. Nie jestem kimś innym. Jestem sobą, ale w lepszym (dla mnie) wydaniu. 

piątek, 12 kwietnia 2013
Napisała Edyta Zając

Kilka tygodni z żabą | sprawdzam złote zasady Briana Tracy'ego | żabie wyzwanie - zaczynaj od tego, co najgorsze
Możesz zjeść tę żabę, pokochać ją, uzależnić się od niej i jeść ją dzień za dniem. Właściwie - każdego dnia jeść inną. Ale wciąż - żabę. Według Tracy'ego taki właśnie nawyk może stać się źródłem szczęścia. I sukcesu. Serio?

W najbliższym czasie mam zamiar uzupełnić zaległości książkowe, ale głównie te związane z psychologią sukcesu. Zainspirowana myślami Briana Tracy'ego postawiłam sobie właśnie jego książki za cel - dotrę do każdej, maksymalnie się na nich skupię i sprawdzę rady w nich zawarte. Co się zmieni? Czy cokolwiek może się zmienić? A może propozycje Tracy'ego przyspieszą Twój sukces? Zapraszam do żabiego wyzwania.


środa, 10 kwietnia 2013
Napisała Edyta Zając

Teraz Ty - koniec z odkładaniem SIEBIE na później - WIZERUNEK | zapisy na szkolenie | Kraków, 27 kwietnia 2013
Skupiasz się na osiąganiu sukcesów. Pracujesz nad swoim życiem każdego dnia, działasz, rozwijasz się, a także (mam nadzieję!) pozwalasz na chwilę odpoczynku.
Chcę jednak dowiedzieć się, czy równie świadomie podchodzisz do tematu swojego wizerunku i reputacji?


Wizerunek to część Twojego osobistego majątku. Możesz być kojarzony z samymi pozytywnymi wartościami, można Ci ufać i mieć pewność co do Twojego profesjonalizmu. Jeśli tak jest - w ślad za dobrą opinią idą sukcesy zawodowe i prywatne, a także pieniądze. Zarządzanie wizerunkiem sprawa, że wokół Ciebie roztacza się aura sukcesu, wiarygodności i wiedzy.
Napisała Edyta Zając

Teraz Ty - koniec z odkładaniem SIEBIE na później - MOTYWACJA | zapisy na szkolenie | Kraków, 14 kwietnia 2013
Łatwo powiedzieć - realizuj plany!
A co jeśli tak naprawdę "nie chce mi się"? "nie mam czasu"? "zacznę od jutra"?

Dziś chcę Cię przekonać, że to wcale nie takie trudne - osiąganie sukcesów. To, w jaki sposób przejdziesz przez życie zależy od Ciebie, a ja chcę podsunąć Ci kilka technik, które ułatwią Ci życie z pozytywną energią i nastawieniem.
Napisała Edyta Zając
Tag :

Things to be grateful for (March!) | osobiście

Praca nad własnymi marzeniami może być zgubna. Z jednej strony działam, realizuje kolejne punkty planu, rozwijam się i otwieram kolejne drzwi. Z drugiej - zapominam o dostrzeganiu rzeczywistości i wspaniałych dowodach działania mojej strategii. 


Postanowiłam zatem, że przynajmniej raz w miesiącu będę patrzeć wstecz i doceniać te momenty i elementy mojego świata, które go upiększają i dodają blasku. Czy Ty też zapominasz o tym, co wartościowe pojawia się w Twoim życiu? Czas na dostrzeganie drobiazgów. I na radość :-)

Oto kilka barwnych fragmentów mojego marca:czwartek, 4 kwietnia 2013
Napisała Edyta Zając

Technologia Blogger.
Mój blog na temat odchudzania:
eporady

Zapisz się do newslettera

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

- Copyright © Life Skills Academy -Metrominimalist- Powered by Blogger - Designed by Johanes Djogan -