Napisała : Edyta Zając czwartek, 22 sierpnia 2013Załóżmy, że każdego dnia skupiasz się na tym, aby poświęcać się dla innych. Robisz wszystko, co się da dla dzieci, męża, znajomych z uczelni i współpracowników. Cały swój czas, energię, dobre emocje, plany, cele, ambicje oddajesz w ofierze. ONI mają być szczęśliwi/zadowoleni/usatysfakcjonowani. Ty możesz być zmęczony, smutny, pozbawiony dobrych myśli i perspektyw. Nie zostawiasz nic dla siebie. Po kilku miesiącach patrzysz wstecz i widzisz pustkę. Zniknąłeś w tej pełnej poświęcenia codzienności.


Jak jest naprawdę?
Zostawiasz coś dla siebie? Powiedz, że masz jakąś własną sferę, swój świat, swoje pięć minut...

[ 6 komentarze... przeczytaj i skomentuj ]

 1. Ja na szczęście pozostawiam coś dla siebie :) prowadzę bloga, czasem coś narysuję, obejrzę film. Ale prawda jest taka, że bardzo poświęcam się dla innych. Plus jest taki, że znajduję chwilę dla siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeszcze miesiac temu nie zdawałam sobie sprawy że warto mieć coś swojego. Zaczęłam studia, ale to nie było to. Kolejny obowiązek. I wtedy postanowiłam zrobić porządek ze swoim ciałem.
  Jestem tu pierwszy raz, znalazłam podsumowanie 30 dniowego prjektu ale nie mogę znaleźć schematu jak postępować. Bardzo mnie to interesuję. Czy mogę prosić o linka? wskazówki? wytyczne?

  OdpowiedzUsuń
 3. No pewnie , że zostawiam coś dla siebie! :) W przeciwnym wypadku nie miałabym siły, aby dawać siebie innym. Jednak uważam, że słowo "poświęcać się" jest tu nieadekwatne. Dzieci, mąż, znajomi, współpracownicy... to się robi z radością, a nie z "poświęceniem"! Przecież ja robię to wszystko, bo chcę. I nigdy nie powiem, że to poświęcenie, a... Życie. Ukochane i Piękne. :)
  Paulina

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja sobie nie wyobrażam, że można całkowicie podporządkować swoje życie innym. Jestem matką i żoną i robię wiele dla rodziny ale nauczyłam się egoizmu. Żeby normalnie funkcjonować w codziennym życiu muszę pomyśleć o sobie. Spokojna chwila na kawę czy wyciszenie myśli w kąpieli - to da się zorganizować.

  OdpowiedzUsuń
 5. walczę o równowagę w tej dziedzinie każdego dnia

  OdpowiedzUsuń
 6. myślałam, że wszystko super ogarniam, że jestem zdrową egoistką...moje bolące plecy, spracowane i niezadbane dłonie siedzenie przy pracy do północy, albo i dłużej mówią jednak zupełnie co innego:/

  OdpowiedzUsuń


Technologia Blogger.

Translate this!

Mój blog na temat odchudzania:
eporady

Zapisz się do newslettera

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

- Copyright © Life Skills Academy -Metrominimalist- Powered by Blogger - Designed by Johanes Djogan -