Napisała : Edyta Zając środa, 19 czerwca 2013
Mam wrażenie, że mój system pracy wreszcie się totalnie ustabilizował. Kilka tygodni temu (podczas mojego pierwszego samotnego weekendu w Krakowie) spędziłam kilka dobrych godzin przy flipcharcie i zaczęłam na nowo projektować swoją codzienność. Jak ma to wszystko wyglądać, żebym była szczęśliwa? W jaki sposób mam godzić moje projekty i pomysły? Co w moich nawykach powinnam zmienić, a jakie wytworzyć? Było inspirująco - stałam przy flipie do 4:00 pomimo tego, że wiedziałam, o której muszę znów być na nogach.

Dzięki temu nowemu porządkowi wiele rzeczy zaczęło działać lepiej, mam wrażenie, że jest wreszcie harmonia, której szukałam (hmmm... na jak długo?), a ja zaczęłam być efektywna bardziej niż zwykle. I znów zaczęłam zbierać ulubione miejsca w sieci - czyli takie, które koniecznie muszę Ci polecić.. Sprawdź, co przygotowałam dla Ciebie tym razem :-)
Podczas naszego ostatniego spotkania Justyna, autorka bloga Po prostu działaj opowiedziała mi o kolejnej stronie, dzięki której można zadbać o swoje nawyki, zadania do wykonania i motywację. Dzięki Habits RPG możesz w kolorowy sposób zająć się wyrabianiem dobrych nawyków :-) Tworzysz konto (oczywiście), wybierasz sobie postać, którą będziesz grać i ustalasz sobie nawyki, które chcesz wypracowywać. Pomysł idealny - powiedzmy, że chcesz wstawać wcześniej (np. o 6:00), wpisujesz taki habit na swoją listę. Już jutro będziesz miał okazję, aby odhaczyć wykonane zadanie. Jeśli nie wstałeś o 6:00, a w rezultacie nie możesz wykreślić wykonanej czynności, Twoja postać traci życie. Jest druga strona medalu - jeśli uda Ci się działać zgodnie z tym, co zaplanowałeś - możesz odebrać nagrodę - i wirtualną (Twoja postać ma więcej życia do wykorzystania, jest silniejsza) i prawdziwą - np. zjadasz ciasto, które miało być Twoją nagrodą :-)


Artykuł zaczyna się od zdania Moje dziecko wychowuje ulica... Na początku czytałam ze zdziwieniem, ale już po pierwszym akapicie miałam setkę przemyśleń. Czy Ty też spotykasz wszystkowiedzących ludzi? Czy dają Ci rady nawet jeśli o to nie prosisz? Wyobraź sobie co czuje ktoś, kto przeżywa to, co autorka tego świetnego artykułu!


Na tę świetną i bardzo optymistyczną stronę trafiłam wczoraj. Dałam sobie 15 minut na hiszpański i znalazłam ten artykuł. Potem zajrzałam w inne miejsca i prawie utonęłam. Podróże, języki, fascynacje, zdjęcia, przeżycia, odkrycia i zachwyty - czyli wszystko to, co uwielbiam. Po godzinie spędzonej na czytaniu artykułów zaczęłam zastanawiać się nad zmianą zawodu ;-)


Pracuję w nurcie psychologii pozytywnej i właśnie o niej jest Life Skills Academy - warto zatem pokazać Wam, o co w tym wszystkim chodzi :-)
10 UNCONENTIONAL HABITS TO LIVE DISTRACTION-LESS
Ilość informacji, która do nas dociera każdego dnia jest przerażająca! Czy Tobie też wydaje się czasem, że tak wielu rzeczy nie wiesz, tylu nie poznasz, o setkach nie masz pojęcia? Dlatego właśnie uwielbiam minimalistyczne blogi, strony i książki - w chwilach kryzysu takie artykuły jak ten są genialnym rozwiązaniem. Jak żyć w spokoju i bezstresowo? Albo inaczej - jak nie stresować się bardziej? Polecam!


I na końcu moje odkrycie miesiąca:


PORTUGAL SAYINGS
Na tej facebookowej stronie możesz znaleźć idiomy, hasła, przysłowia i teksty, które zostały dosłownie przetłumaczone z portugalskiego na angielski. Brzmi to... śmiesznie, a czasem bardzo dziwnie. Autorzy dodatkowo tłumaczą, co tak naprawdę znaczy portugalski tekst. Idea: uczymy się w niestandardowy sposób. Świetne!
(jest też hiszpański)

[ 8 komentarze... przeczytaj i skomentuj ]

 1. Nie zmieniaj zawodu bo myślę że daje Ci to szczęście :D ale możesz dodatkowo poszerzyć swoje horyzonty! :D

  OdpowiedzUsuń
 2. dzięki za linki! lubię odkrywać takie nowości :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uświadomiłam sobie, że warto pokazać innym, co mi czasem wpada "do rąk" ;)

   Usuń
 3. Bardzo lubię takie zestawienia. Pracuję właśnie nad swoim angielskim, żeby w przyszłym roku udało mi się dojść do celu pt. "zdany egzamin na poziomie B2". Każda strona, która w sposób nieszablonowy pomaga mi poszerzać swoją wiedzę w tym zakresie, jest dla mnie strzałem w dziesiątkę. Wygląda na to, że "zdradzę" bbc z poleconą przez Panią stroną :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wydaje mi się, że nieszablonowe podjście pomaga najbardziej w nauce języków :)

   Usuń
 4. Dzięki za linki! Uwielbiam posty tego typu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie też zaczęły takie inspirować i mam nadzieję, że częściej będą pojawiać sie na lsa :)

   Usuń


Technologia Blogger.

Translate this!

Mój blog na temat odchudzania:
eporady

Zapisz się do newslettera

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

- Copyright © Life Skills Academy -Metrominimalist- Powered by Blogger - Designed by Johanes Djogan -